بازرگانی صفارزاده با داشتن سابقه 60 ساله در زمینه تهیه و توزیع عطر و اسانس و مواد اولیه آن از کشورهای فرانسه، هلند، سوئیس، آلمان، انگلیس و بعنوان يکي از پيشکسوتان صنعت اسانس در ايران و همچنین بعنوان نماينده رسمي و انحصاري شرکت ژان نيل فرانسه Jean Niel  بعنوان یکی از بنيانگذاران صنعت اسانس در جهان و از قدیمی ترین کارخانه های فرانسه با قدمتي حدود 3 قرن، توانسته است تجربيات ارزنده اي از جمله درزمینه استفاده از عطر برای افراد، با سلائق مختلف و در جایگاه های مختلف اجتماع کسب نمايد. همچنین این بازرگانی بعنوان دفتر کارخانه های  فرگ آروماتیک و فرگ ورد کشور فرانسه در ایران و منطقه خاورمیانه فعالیت دارد.

واحد تحقیق و توسعه بازرگانی صفارزاده با تکیه بر منابع علمی و ارتباطات تنگاتنگ و نزدیکی  که با لابراتورهای عطر سازی در کشور فرانسه دارد، مطالعات و تحقیقات زیادى در زمینه تاثیر رایحه‌های مختلف بر عملكرد افراد انجام داده است؛ براى مثال نتایج مطالعات نشان می‌دهد که یك بوى آشنا بسیار سریع‌تر از یك صدا یا یك تصویر، یادآور خاطرات و معرف تبلیغات است و افراد به كمك حس بویایى در 95 درصد مواقع مى‌توانند به سرعت، خاطرات مرتبط با رایحه را بدون دیدن و شنیدن بیاد آورند.

همچنین تحقیقات و آزمایشاتی که در جامعه های آماری مختلف توسط متخصصین بازرگانی صفارزاده انجام شده، نشان می دهد که استفاده از رایحه مطبوع در وفادارسازی مشتریان تاثیرگذار است؛ بطوری که هتل ها، بانک‌ها و سازمان های معتبر و بزرگ، در سالروز تولد مشتریان یا سالگرد ازدواجشان، عطر سازمانی خود را به آنها هدیه می‌دهند. این سازمان‌ها در کنار انتخاب لوگوی سازمانی، لباس متحدالشکل و سایر نمادهای هویت سازمانی، از یک رایحه خاص بعنوان عطر سازمانی استفاده می‌کنند که با تقدیم این عطر به مشتریان، رایحه سازمانی خود را در تمام بازارهای هدف منتشر نموده و به این شکل وسعت عمل و دامنه مشتریان خود را مشخص می‌کنند. این روش یکی از روش‌های مدرن بازاریابی است و در جذب و حفظ مشتری و ایجاد حس وفاداری مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار موثر است.

بازرگانی صفارزاده به عنوان یکی از قدرتمندترین قطب های تهیه و توزیع عطر و اسانس و مواد اولیه آن در ایران و منطقه خاورمیانه، به صورت انحصاری با کارخانجات تولید دستگاه های خوشبو کننده و شیشه های عطر در ارتباط بوده و زمینه بسیار مساعد و بی نظیری  برای ترویج فرهنگ استفاده از عطر و اجرای رایحه سازمانی ایجاد کرده و همچنین توانایی ارائه خدمات ویژه ازقیبل عرضه رایحه سازمانی در قالب شیشه عطر، ادکلن، اسپری با نام برند و لوگوی سازمان برای مشتریان و پرسنل آن سازمان را در سراسر کشور و حتی خارج از کشور دارد.