با گسترش روزافزون محصولات آرایشی بهداشتی در بازارهای قدیمی و جدید در سرتاسر دنیا، مشتریان امروزه براساس ارزش کالا، کیفیت مواد اولیه، سلایق شخصی، کاربردهای موثر و البته رایحه دست به انتخاب و خرید می زنند.

این محصولات که شامل لوسیون، صابون، محصولات حمام و بدن، محصولات مراقبت پوست و مو، اسپا و لوازم آرایشی می شود- میلیاردها دلار را در بازار محصولات مراقبتی کنترل می کنند. این بازار به این زودی ها اشباع نخواهد شد: رشد بازار محصولات مراقبت پوست تنها در منطقه آسیا تقاضای روز افزون برای این محصولات جدید را تضمین می نماید.

رایحه ای که شما برای محصولات خود انتخاب می کنید بخشی حیاتی از یک محصول مطلوب برای مشتریان است. هنگامی که من با مشتریان ملاقات می کنم، پروسه ای را برای کمک به آنها در ایجاد و یا گسترش برند آنها از طریق ایجاد رایحه های سفارشی دنبال می کنم. در نظر گرفتن دموگرافی محصول مرحله اولیه به شمار می رود، که من این مرحله را توضیح خواهم داد. برند شما ممکن است دموگرافی بزرگی را به خود جذب کند (مانند زنان) اما محصولات خاصی برای هر قشر از مشتریان تولید می شوند. هنگامی که با مشتریان صحبت می کنم، ابتدا از آنها می پرسم چه کسی از این محصول استفاده خواهد کرد و سپس به ایجاد رایحه مشغول می شوم.

آیا هم مردان و هم زنان از این محصول استفاده خواهند کرد؟

محصولات مراقبتی زنان اغلب دارای رایحه ایی با تون های گلی مانند جاسمین، گاردنیا، و یا رز هستند. رایحه های مردانه معمولا دارای نت های چرمی، ادویه ای و یا چوبی هستند. اگر محصول بین مردان و زنان مشترک باشد، می توان ترکیبی از این دو را استفاده کرد. سپس تصمیم می گیرم که رایحه انتهایی چطور باشد و از چه رایحه های دیگری می توان برای ایجاد رایحه سفارشی استفاده کرد.

رده سنی مشتریان کدام است؟

مشتریان جوان تر، به خصوص زنان، اغلب بوهای شیرین تر را می پسندند. و احتمال تغییر محصولات مراقبت شخصی توسط آنها بیشتر است، این بدان معناست که آنها از امتحان کردن محصولات متنوع لذت می برند، در حالیکه گروه های سنی دیگر برندها و رایحه های کلاسیک را ترجیح می دهند.

شرایط آب و هوایی که محصول در آن استفاده می شود چگونه است؟

رایحه های محصولات مراقبت شخصی را می توان براساس منطقه جغرافیایی که محصول در آن استفاده می شود، ایجاد کرد. شرایط آب و هوایی تمایز مهمی ایجاد می کند زیرا آب و هوا اغلب غلظت یک رایحه را تعیین می کند. مناطق جنوبی اغلب به رایحه های سبک، تازه و تمیز تمایل دارند در حالیکه مناطق شمالی از رایحه های سنگین تر که کل بعد از ظهر ثابت باقی می مانند خوششان می آید.

محصول چیست؟

برخی محصولات مانند شامپو برای ایجاد رایحه های ثوی تر که باید کل روز دوام بیاورد ساخته شده اند. محصولات دیگر مانند لوسیون و یا کرم، تنها ذره ای رایحه با بویی بسیار سبک نیاز دارند. هنگامی که شرکت صفا رایحه عطری را می سازد، رایحه ها را در محصولات امتحان می کند تا تعادل رایحه در محصول را بسنجد.

محدوده قیمتی محصول کدام است؟

تفاوت زیادی بین قیمت محصولات مراقبت شخصی در سرتاسر دنیا وجود دارد. در کشورهایی که سطح درآمد بالاتری دارند، قیمت محصولات بالاتر است و این به معنای ارتقای کیفیت مواد اولیه و همچنین سود بیشتر است. هنگامی که مشتری رنج قیمتی محصول را به ما اعلام می کند، ما دستورالعمل هایی که باید در ایجاد رایحه مورد نظر رعایت کنیم را در پیش می گیریم.

اهمیت روابط مشتری

ما در یافته ایم که در هنگام ساخت یک رایحه، ضروری ترین عاملی که می تواند هم کارفرما و هم مشتری را راضی نگهدارد، ارتباط است. من دوست دارم ساعت ها با کارفرما سر یک میز بنشینم تا بهتر او و شرکت او را بشناسم و ببینم که او در یک رایحه سفارشی به دنبال چیست. گاهی اوقات، آنچه کارفرمایان به دنبال آن هستند با آنچه از ما طلب می کنند یکسان نیست. از آنجا که افراد به طور ناخودآگاه تحت تاثیر علایق شخصی خود قرار می گیرند، ما به آنها کمک می کنیم تا جذاب ترین رایحه برای مشتریان کنونی و مشتریان بالقوه خود را کشف نمایند.

ایجاد محصولات مراقب شخصی معطر با کیفیت و یا تنوع بخشی به خط تولید پیشین، می تواند سهم محصولات در بازار را ارتقا دهد، برند را شناخته شده تر سازد و میزان سود را بالا ببرد.